O projekte

Atraktivitu obytnej štvrte je potrebné rozvíjať aj inak ako len bytovou výstavbou.

Pripravili sme preto zámer moderného zdravotného strediska s ambulanciami praktických lekárov pre deti, dorast, dospelých a tiež s otorinolaryngologickou (ORL) ambulanciou. Jedným z nájomcov je aj lekáreň, aby sme investorovi naplnili stratégiu a investičnú návratnosť.

Projekt vo faktoch

lokalita

Martin Priekopa

VÝSTAVBA

2020-2021

STAV

Dokončený

Malý priestor s veľkou pozornosťou

Architektom z projekčnej kancelárie ProBim sa podarilo dosiahnuť funkčné priestorové riešenie na pomerne malej pôdorysnej stope. Projekt upúta pozornosť nadčasovým exteriérom aj moderným interiérom.

Zámer ukrytý v detailoch

Hliníková fasáda z presných kaziet má okrem vysokej kvality a dlhej životnosti aj viacero benefitov. Jedným z nich sú vyladené detaily. Kvalitu návrhu a precíznosť realizácie je možné overiť v detailoch rohov, atikách aj ostení.

Funkčnosť fasády s dôvtipným rukopisom developera

Dôležitým prvkom je aj samotná odvetrávaná fasáda, ktorá tlmí teplotné rozdiely medzi interiérom a exteriérom, či už v zime alebo v lete. Súčasťou fasády je použitý ťahokov, ktorý okrem funkcie odvetrania a tienenia vizuálne prepojil susediace stavebné objekty zdravotného strediska VIDA s bytovým domom JAVORKA. Kým na zdravotnom stredisku je ťahokov systémovou súčasťou fasády, na bytovom dome je použitý ako výplň balkónovej konštrukcie.

Zdravotné stredisko VIDA je dôkazom, že vybudovať moderné zázemie pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj v menšom regióne Slovenska dáva investičný zmysel.

IPROM s.r.o.
Rajecká cesta 134
013 13 Rajecké Teplice

Tel: +421 903 503 514

E-mail: info@iprom.sk